Bookcrossing

bookcrossingDrodzy Rodzice, Dziadkowie, Opiekunowie!

W ramach akcji „Cały Wrocław czyta”, nasze przedszkole pragnie promować i rozpowszechniać ideę bookcrossingu.

Poniżej znajdą Państwo informacje na temat akcji „uwolnij książkę”. Będziemy dążyć do rozpowszechniania akcji w naszym przedszkolu oraz do tego, aby powstały w nim skrzyneczki przeznaczone na książki, które będą Państwo chcieli „uwolnić”.

Prosimy o zapoznanie się z ideą akcji, a chętnych Państwa o włączenie się do niej. Prosimy o dostarczanie książek literatury dziecięcej, przeznaczonych dla dzieci w wieku 3-6 lat, jak również encyklopedii, przewodników itp., przeznaczonych dla tychże dzieci.

My opatrzymy książki metryczką i przygotujemy je do „wędrówki”, tak aby mogły z nich korzystać dzieci wraz z Państwem.

Książki można przekazać nauczycielom w grupach.

Z poważaniem,

Aneta Kordowina
Agata Zielińska
Anna Bessert
Anna Krysztoforska – Kwasek

bookcrossing

Cel akcji i projektu:  Promocja Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016 w kontekście  rozwijania  i propagowania idei czytania wśród dzieci i młodzieży. W tej akcji pragniemy propagować idę czytania wśród dzieci i młodzieży oraz mieszkańców miasta, integrować mieszkańców Wrocławia wokół “bajecznych ławeczek”, prowokować do odkrywania przez dzieci i młodzież ciekawych, oryginalnych miejsc na kulturalnej mapie miasta, które służyć będą popularyzacji czytania.

Miejsca, w których stoją skrzynki do bookcrossingu:
*Rynek – kamienica Pod Złotym Słońcem
* Nowy Targ
* Hala Stulecia – Pergola
* Ogród Botaniczny
* Dworzec Główny PKP
* Galeria handlowa Pasaż Grunwaldzki
* Ogród Staromiejski
* Stadion Miejski
* Galeria Handlowa Sky Tower
* Galeria Handlowa Arkady Wrocławskie
* Kino Nowe Horyzonty
* Centrum Kultury Zamek.

Także my „Przedszkole 35” pragniemy zaistnieć na mapie bookcrossingowej Wrocławia i planujemy stworzenie „ bajecznych półeczek i ławeczek” w naszym przedszkolu.