Grupa 4 Tęczowe Pszczółki

Grupa IV “Tęczowe Pszczółki”

pszczółka

Panie nauczycielki:

Anna Bessert

Alicja Mironiuk

Kateřina Mrůzková – wolontariuszka w ramach programu Erasmus +

Panie, które nam pomagają:

Agnieszka Jasińska

Okrzyk grupowy:

Tematy miesiąca:

1. Dbamy o zdrowie
2. Jesienią w parku i w lesie
3. Zabawy na jesienne wieczory
4. Listopadowe wspomnienia

Aktualności:

Kronika grupowa:

Mali patrioci 🙂

Dbamy o nasze ząbki

Nasza rodzina – ważna sprawa!

Czas wolny do nasz czas na zabawę i rozwijanie zainteresowań 🙂

W czasie obchodów święta niepodległości rozmawialiśmy także o naszych sąsiadach. Okazało się, ze wiele nas łączy. Pani Kasia wyjaśniła dzieciom znaczenie czeskiego godła i zdradziła sekret dwóch ogonów czeskiego lwa. Wiemy też dlaczego Czechy nie mają dostępu do morza. My za to uczyliśmy Panią Kasię hymnu Polski.

Upcycling papieru, czyli gazeta zamiast trafić do kosza stała się materiałem płaskorzeźby. Każdy autor powiedział co miał na myśli.

Skąd bierze się deszcz? W jaki sposób woda wędruje w przyrodzie? Jak namalować prawdziwe deszczowe chmury? I co ma to wspólnego z pianką do golenia taty? Na te i inne pytania odpowiedzieliśmy w czasie zajęć badawczo – artystycznych.

Kim jest artysta? Z jakich materiałów tworzy? Czy można tworzyć z pomocą ciepła? Efektem naszych eksperymentów były laminowane obrazy.

Nasze przedszkolaki rosną na naszych oczach! Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

Dyniowy tydzień

Jesienne inspiracje

Literka T w roli głównej

Tęczowe pszczółki uwielbiają grać na kolorowym pianinie 😉 Dzisiaj zagrali 100 lat dla Kubusia oraz piosenkę „Wlazł kotek na plotek”. Wśród naszych muzycznych geniuszy jest tez młody dyrygent 😉 Leoś był bardzo zaangażowany w swoją ciężką pracę 😉

Dzień Edukacji Narodowej – dziękujemy!

Bakterie i wirusy, wiemy o nich wszystko!

Obchodzimy urodziny Jasia

Jesień plastycznie

Poznajemy dary jesieni

Na zajęciach się nie nudzimy, zawsze chętnie się uczymy i czasu nie tracimy!

Doskonała zabawa podczas pracy zespołowej to podstawa!

Kochana Pani Jasia;)

W dniu chłopca wiele się u nas działo,były prezenty,wesołe zabawy, fotobudka i odwiedziny specjalnego GOŚCIA, za którym tęczowe pszczółki TĘSKNIŁY!!!!!
Zobaczcie sami 😉

Urodziny Leosia

Powitanie jesieni;)

Sprzątanie Świata – nasze kochane pszczółki spisały się wspaniałe, segregacja nic trudnego;))