Zestaw programów realizowanych w roku szkolnym 2020/2021

Program wychowania przedszkolnego:

• „Kocham przedszkole” – Mirosława Pleskot, Agnieszka Staszewska-Mieszek, WSiP, Warszawa 2017
  • „Szkoła za rok” – D. Kucharska, A. Pawłowska – Niedbała, D. Banasik, I. Zbroszczyk, Pietrzak, E. Wilkos, Wydawnictwo Nowa Era 2017

Program nauczania języka nowożytnego:

• „Program nauczania języka angielskiego dla przedszkoli”, M. Appel, J. Zarańska, Piotrowska, Macmillan Polska

Program nauczania religii:

• „Kochamy dobrego Boga” – wprowadzenie w życie religijne. program nauczania religii dzieci w wieku przedszkolnym, nr AZ-0-01/10 z 9.06.2010r.,
  • „Tak dla Jezusa” – nr AZ-0-01/20 z 28.01.2020 r.,

Program doradztwa zawodowego:

• „Program doradztwa zawodowego w Przedszkolu nr 35 z oddziałami integracyjnymi „Tęczowy Domek” we Wrocławiu ” – Joanna Lewicka, Joanna Wojtczak, Wrocław 2019

Programy zajęć dodatkowych realizowanych w przedszkolu:

• Program zajęć ogólnorozwojowych z elementami sztuk walki dla dzieci w wieku przedszkolnym „Mali Wspaniali” (Departament Edukacji UM, Komitet World Games 2017, INFINITY, AWF; koordynator merytoryczny Natalia Mazurkiewicz):
  • Program gier i zabaw w nauczaniu zespołowych gier sportowych dla dzieci w wieku przedszkolnym (Departament  Edukacji UM, Komitet World Games 2017, INFINITY, AWF; koordynator merytoryczny Natalia Mazurkiewicz, Anna Lewandowska)
  • Program gier i zabaw z gimnastyki ogólnorozwojowej dla dzieci w wieku przedszkolnym (Departament  Edukacji UM, Komitet World Games 2017, INFINITY, AWF; koordynator merytoryczny N. Mazurkiewicz, A. Lewandowska)

Programy własne przedszkola:

• Program Wychowawczy
  • „Pomóż mi rozwinąć skrzydła”
  • „Miejski Program Profilaktyki Logopedycznej”
  • „Bawię się i tworzę”
  • „Savoir vivre przedszkolaka”

Projekty własne przedszkola:

• „Moje emocje i ja”
  • „Wśród polskiej bajki”
  • „Ładnie jem – ładnie mówię”
  • „Tęczowy Uniwersytet”

Programy i projekty miejskie:

• „Cały Wrocław czyta dzieciom”
  • Program profilaktyki próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym 3-5 lat”

Projekty edukacyjne ogólnopolskie i międzynarodowe: